Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2021 här.



Fredag 31/5 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
31052000 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp A IK Eos 20 - 28 SSC Südwest...lin Südwest      
31052100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Aktiviteten 2 BU14 Grp A Tyresö Basket 19 - 43 Lobas 1 Röd      
31053300 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Angereds Sporthall BU15 Grp L Hammarby Basket 2 20 - 32 Helsingborg BBK      
31053800 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU14 Grp J KFUM Blackebergs IK East 24 - 14 Kungsholmen Basket      
31054200 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp H Växjö Ravens BBK 22 - 24 IK Eos Vit      
31053400 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Flatåsskolan GU16 Grp E Ockelbo basket 36 - 27 KFUM Blacke... IK 04 East      
31055200 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp M Älmhult Beasts Basketball 27 - 9 Birkerød Basketball      
31053200 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp H Fryshuset Basket Bagis 55 - 6 Bislet Basket 1      
31050100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp F Alvik Basket Grön 36 - 25 Malbas BBK Svart      
31051100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Gothia Arena 2 EB GU12 Grp B Kungsholmen Basket 2 31 - 24 Lobas      
31051200 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp D Nordstrand 2 3 - 82 ALBA      
31054500 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB GU12 Grp E Alvik Basket Grön 54 - 23 Malbas BBK Svart      
31053100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp G KFUM Göteborg 8 - 59 Alvik Basket Gul      
31052300 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Heidhallen GU16 Grp F KFUM Lidingö Basket 2 20 - 27 Malbas BBK Svart      
31050600 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp A Bislet Basket Färdig Skuru Basket Skuru Grön      
31052200 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Landala Sporthall W 20+ Grp B BK Amager 38 - 20 Mölndal Originals      
31054800 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Lindåshallen GU13 Grp C Bankeryds Basket 22 - 17 Værløse      
31051800 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp E Asker Aliens 38 - 50 Täby Basket täby basket 1      
31054900 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Lundenhallen Men 20+ Grp G Big Balls 28 - 36 Flip Floppers      
31051600 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Pjäshallen BU15 Grp Q Huddinge Basket 2 29 - 18 IK Eos Grön      
31054000 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp J Malbas BBK Vit 51 - 6 Varbergs Basket      
31054100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 W 20+ Grp D Lugi Basket 28 - 40 Team OWL      
31052400 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Rosendalshallen 1 Men 20+ Grp F Hybris Basket 42 - 55 Team4Q      
31055100 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Santoshallen BU14 Grp F Nässjö Basket 26 - 24 KFUM Blackebergs IK 06      
31053600 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Sjumilaskolan BU19 Grp E Klubb Syd center 47 - 38 Halden basketballklubb      
31052500 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Sörgårdshallen GU14 Grp C Skjetten Basket 5 - 50 Onsala Pirates BBK      
31051900 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Torpahallen BU16 Grp G KFUM Sundsvall 37 - 28 Bislet Basket 2      
31053700 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp K Ullern Basket Blå 10 - 16 Hittfeld Sharks      
31051400 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Valhalla Sporthall A Men 20+ Grp D Harlev Basket 36 - 45 Edholms trädfällning      
31051500 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Valhalla Sporthall B BU17 Grp B Huddinge Basket BBK 37 - 34 Skuru Basket      
31051300 fr 31/05 09:00 fr 31/05 Valhalla Sporthall C W 20+ Grp C Maskineriet 72 - 20 BUCKETZ      
31052001 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp A Huddinge Basket 31 - 26 BK Gladan      
31052101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Aktiviteten 2 BU14 Grp A Skjetten Basket 1 6 - 53 SSC Südwest...lin Südwest      
31053301 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Angereds Sporthall BU15 Grp L Sandvika BBK 1 16 - 29 Hammarkulle...KBK Jaguars      
31053801 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU14 Grp J Kjelsås IL 1 18 - 24 Västerås basket      
31054201 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp H Kjelsås Bas...lsås Lakers 22 - 29 Onsala Pirates BBK      
31053401 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Flatåsskolan GU16 Grp E Växjö Ravens BBK 13 - 26 KFUM Uppsala basket 1      
31055201 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp M Bislet Basket 11 - 39 Djursholm Indians Vit      
31053201 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp H Lobas 2 Vit 28 - 20 Viby Basket Vit      
31050101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp F Høybråten BBK 15 - 51 TNT Towers      
31051101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Gothia Arena 2 EB GU12 Grp B Ullern Basket 5 - 64 Spånga Basket 1      
31051201 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp D Malbas BBK Orange 44 - 51 Onsala Pira...BBK 2 Svart      
31054501 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB GU12 Grp E Kvarnby Basket 24 - 36 Onsala Pirates BBK      
31053101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp G ÄLI Basket 6 - 21 KFUM Blacke...K Vällingby      
31052301 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Heidhallen GU16 Grp F S:t Helena Basket 9 - 51 Viby Basket      
31050200 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp C Tureberg basket 1 Färdig Ytterby Is Basket F08/09      
31050601 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp A Högsbo Basket Tigers Färdig Malbas BBK Svart      
31052201 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Landala Sporthall W 20+ Grp B Kungsbacka Basket 19 - 42 Team Göran      
31054801 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Lindåshallen GU13 Grp C Hammarby Basket Grön 28 - 13 Lindome Basket      
31051801 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp E Alvik Basket Gul 39 - 19 KFUM Gävle Basket      
31054901 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Lundenhallen Men 20+ Grp G Schprenki B.C. 33 - 48 Varberg Hall of Fame+1      
31051601 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Pjäshallen BU15 Grp Q Motala Basket 55 - 13 KFUM Göteborg      
31054001 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp J Bislet Basket 11 - 19 Saltsjöbaden Seahawks      
31054101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 W 20+ Grp D KFUM Gävle Basket 16 - 33 Chalmers Basket      
31052401 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Rosendalshallen 1 Men 20+ Grp F LTeam 39 - 41 Solna Korvar      
31055101 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Santoshallen BU14 Grp F Lommedalen Heat 13 - 26 Birkerød Basketball      
31053601 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Sjumilaskolan BU19 Grp E Tyresö Basket 1 23 - 35 Västra Hisingen Basket      
31052501 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Sörgårdshallen GU14 Grp C KFUM Örebro 36 - 16 Alvik Basket Gul 2      
31051901 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Torpahallen BU16 Grp G Djursholm Indians 20 - 17 Lerum Basket      
31053701 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp K Oppsal Panthers 2 10 - 37 Viby Basket      
31051401 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall A Men 20+ Grp D BK Vråken 46 - 55 We were Ballers      
31051501 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall B BU17 Grp B Kungsbacka Basket 22 - 36 Nässjö Basket      
31051301 fr 31/05 09:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall C W 20+ Grp C Shake and bakers 56 - 13 Kungsholmen basket KBK      
31052002 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp F Malbas BBK 32 - 18 Uppsala Basket P03      
31052102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU14 Grp D Kvarnby Basket 16 - 51 Bankeryds Basket      
31053302 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Angereds Sporthall GU14 Grp K Sandvika Basketball Klubb 11 - 44 Spånga Basket 2      
31053802 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp C KFUM Blackebergs IK 1 56 - 7 Fryshuset Basket Tyra      
31054202 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp D KFUM Lidingö Basket 55 - 31 Malbas BBK Svart      
31053402 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Flatåsskolan GU15 Grp B Kjelsås 37 - 12 Kungsholmen Basket      
31055202 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp K Sandvika Rød 32 - 11 Kungsholmen Basket      
31053202 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp E Falcon U12 22 - 10 Fryshuset B...t Västberga      
31050102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp D Haga Haninge 24 - 10 KFUM Göteborg 1      
31051102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp C Kongsberg Miners GU13 10 - 36 Malbas BBK Vit      
31051202 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp A Ullern Basket 13 - 32 Djursholm Indians 1      
31054502 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB BU12 Grp F Falcon U12 Yellow 2 30 - 33 Alvik Basket Gul      
31053102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp N Djursholm Indians Röd 25 - 3 Hammarby Basket Gröndal      
31052302 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Heidhallen GU14 Grp I Alvik Basket Grön 2 45 - 11 Borgholms Wings      
31050201 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp D Lindome Basket F08/09 Färdig Högsbo Basket Tigers      
31050602 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp D Högsbo Basket Lions Färdig Falcon U10 Yellow      
31052202 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Landala Sporthall W 40+ Grp A Nässjö Basket Queens 36 - 8 GKIK      
31054802 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Lindåshallen BU16 Grp D Lobas 20 - 0 W KFUM Blackebergs IK 2      
31051802 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H Täby Basket täby basket 2 38 - 42 Alvik Basket Grön      
31054902 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Lundenhallen GU15 Grp J KFUM Lidingö Basket 2 75 - 2 Bøler Basket F04-05      
31051602 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Pjäshallen BU15 Grp I Oppsal Basket Panthers 27 - 53 FUBB Basket FUBB      
31054002 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp B Djursholm Indians BK 9 - 28 KFUM Sundsvall Basket      
31054102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Grp E Fryshuset Basket 27 - 43 Wales U15 Boys Wales Red      
31052402 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Rosendalshallen 1 BU17 Grp H Tureberg Basket Boys-17 35 - 31 Lobas      
31055102 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Santoshallen BU16 Grp B Ale basket 24 - 38 Nässjö Basket      
31053602 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Sjumilaskolan BU19 Grp F Loddefjord 15 - 73 Wetterbygden Stars Stars      
31052502 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Sörgårdshallen GU15 Grp E Hammarby Basket 24 - 48 Falcon      
31051902 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Torpahallen GU16 Grp H KFUM Uppsala basket 2 25 - 20 Asker Baske... Club Asker      
31053702 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp M Lobas 2 Vit 24 - 13 Bosna IF      
31051402 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall A BU17 Grp G Team4Q 17 - 23 Hammarby Basket White      
31051502 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall B Men 20+ Grp B Revenge of the Dreamers 49 - 47 Mikes Änglar      
31051302 fr 31/05 10:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall C GU19 Grp B KFUM Blackebergs IK 36 - 25 Wetterbygden Sparks      
31052003 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp F Kvarnby Basket 35 - 27 KFUM Lidingö Basket      
31052103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU14 Grp D Spånga Basket 1 45 - 4 Birkerød Basketball      
31053303 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Angereds Sporthall GU14 Grp K Hammarkulle...KBK Jaguars 13 - 35 Malbas BBK Vit      
31053803 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp C Tureberg Basket 3 - 35 BK Marbo      
31054203 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp D Hop BBK Hvit 22 - 27 Kungsholmen Basket      
31053403 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Flatåsskolan GU15 Grp B Bjärred 305 25 - 32 Spånga Basket 1      
31055203 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp K Växjö Ravens BBK 2 12 - 30 Lundby basket      
31053203 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp E Kvarnby Basket Grön 6 - 25 KFUM Blacke...K Villastan      
31050103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp D IK Eos Röd 11 - 45 Virum Vipers Blue      
31051103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp C Kirkevoll BBK 24 - 58 KFUM Blackebergs IK 2      
31051203 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp A Växjö Ravens BBK 19 - 68 Kungsholmen Basket      
31054503 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB BU12 Grp F Lobas 2 32 - 30 Nordstrand 1      
31053103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp N Mölndal Basket 16 - 14 Ytterby IS Basket      
31052303 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Heidhallen GU14 Grp I Skovbakken Bears White 22 - 4 Tensta BBK F05      
31050202 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp D Spånga Basket 2 Färdig Falcon      
31050603 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp D Spånga Basket 2 Färdig Birkerød Basketball 2      
31052203 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Landala Sporthall W 40+ Grp A Kvarnby Basket 9 - 36 Team Cougars      
31054803 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Lindåshallen BU16 Grp D KFUM Göteborg 30 - 19 Oppsal Basket Panthers      
31051803 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H Lundby basket 34 - 14 Halden basketballklubb      
31054903 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Lundenhallen GU15 Grp J Marbo basket 18 - 37 Alvik Basket Grön      
31051603 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Pjäshallen BU15 Grp N KFUM Blackebergs IK East 28 - 33 BK Marbo      
31054003 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp B Lundby basket 43 - 36 SISU Basketball      
31054103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Grp E Bankeryds Basket 39 - 10 Bøler Basket 2      
31053501 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Sandeklevshallen BU13 Grp P BK Marbo 63 - 13 Oppsal Panthers Blå      
31055103 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Santoshallen BU16 Grp B Bislet Basket 1 37 - 27 Spånga Basket      
31053603 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Sjumilaskolan BU19 Grp F KFUM Blackebergs IK 43 - 46 Tyresö Basket 2      
31052503 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Sörgårdshallen GU15 Grp E IFK Tärendö basket 11 - 21 Viby Basket      
31051903 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Torpahallen GU16 Grp H Borås Basket 70 - 10 KFUM Lidingö Basket 1      
31053703 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp M TNT Towers Blå 14 - 48 Djursholm Indians      
31051403 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Valhalla Sporthall A BU17 Grp G Oppsal Panthers 23 - 41 KFUM Örebro Basket      
31051503 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Valhalla Sporthall B Men 20+ Grp B Gladans Finest 41 - 36 Klubb Syd center      
31051303 fr 31/05 11:15 fr 31/05 Valhalla Sporthall C GU19 Grp B Kirkevoll BBK 35 - 32 Lobas Los Lobos      
31052004 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU17 Grp F Ranheim Basket 27 - 28 Sigtuna BBK      
31052104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp L Lobas 1 Röd 59 - 1 Bislet Basket 2      
31053304 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Centrum Tigers 16 - 52 Östersund Basket 05      
31053804 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp B Hammarby Basket 24 - 26 Malbas BBK Vit      
31054204 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp O Ullern Basket Hvit 47 - 17 KFUM Blackebergs IK 2      
31053404 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Flatåsskolan GU14 Grp F Selfoss 9 - 26 KFUM Blackebergs IK Vit      
31055204 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Frejaskolan GU13 Grp D KFUM örebro basket 20 - 17 Falcon      
31053204 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp F Högsbo Basket Lions 24 - 14 Tromsø Storm Ungdom      
31050104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp J Ockelbo Basket P06 19 - 31 Falcon U13 Yellow 1      
31051104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp B Viby basket p06 Röd 24 - 33 Norrköping Dolphins      
31051204 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp B Högsbo Basket Lions 43 - 11 Bislet Basket      
31054504 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB GU12 Grp A Malbas BBK Orange 37 - 9 Högsbo Basket Tigers      
31053104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp K IK Eos Grön 27 - 4 Akropol BBK Akropol BBK      
31052304 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Heidhallen GU15 Grp H Högsbo Basket Tigers 19 - 25 KFUM Blacke...Kälvesta 05      
31050203 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp E Spånga Basket 1 Färdig Kvarnby Basket 2      
31050604 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp E Spånga Basket 1 Färdig Birkerød Basketball 1      
31052204 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Landala Sporthall W 20+ Grp A Kb crew 43 - 27 BG Zehlendorf      
31054804 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Lindåshallen BU19 Grp C Høybråten BBK 29 - 45 Huddinge Basket      
31051804 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU15 Grp I OBBK F04 25 - 13 Kolbotn Basket      
31054904 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Lundenhallen GU19 Grp C Tureberg basket 29 - 22 Kvarnby Basket      
31051604 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Pjäshallen BU15 Grp N Stavanger B...nger Basket 30 - 15 TV Emsdetten      
31054004 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp F Kolbotn Fighters2 12 - 49 Lobas      
31054104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Grp O Högsbo Basket Tigers 41 - 29 Ullern Basket      
31052404 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Rosendalshallen 1 Men 20+ Grp I Palestinian...e Team 🇵🇸 36 - 48 INT VETJA      
31053502 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Sandeklevshallen GU13 Grp P Hammarby Basket Vit 6 - 25 Bosna IF      
31055104 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Santoshallen BU14 Grp P Bislet Basket 19 - 31 Alvik Basket Gul      
31053604 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Sjumilaskolan BU15 Grp P Växjö Ravens BBK 21 - 35 Sigtuna BBK      
31052504 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Sörgårdshallen GU14 Grp A Gammelstads BBK 26 - 15 Alvik Basket Gul 1      
31051904 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Torpahallen GU17 Grp E Viby Basket 36 - 31 Kjelsås      
31053704 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp J Malbas BBK Vit 42 - 20 Høybråten BBK      
31051404 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Valhalla Sporthall A Men 20+ Grp H The Money Team 33 - 29 BG Zehlendorf      
31051304 fr 31/05 12:00 fr 31/05 Valhalla Sporthall C GU19 Grp A Team OWL 18 - 34 Uppsala basket      
31052005 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Aktiviteten 1 BU17 Grp F Lerum Basket 35 - 33 Viby Basket P02      
31052105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp L Kungsholmen...Konradsberg 10 - 18 Viby Basket Röd      
31053305 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Skjetten Basket 2 7 - 27 Tureberg Basket Fiverrs      
31053805 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU14 Grp J Kjelsås IL 1 14 - 29 KFUM Blackebergs IK East      
31054205 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp O KFUM Katrineholms IF 17 - 34 Virum Vipers      
31053405 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Flatåsskolan GU14 Grp F Kjelsås IL 2 33 - 26 Nässjö Basket      
31055205 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Frejaskolan GU13 Grp D Malbas BBK Svart 14 - 20 Alvik Basket Vit      
31053205 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp F Skuru Basket 16 - 17 KFUM Blackebergs IK Ängby      
31050105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp J Skjetten Basket 2 13 - 53 Högsbo Basket Tigers      
31051105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp B Oppsal Panthers Hvit 14 - 24 Falcon Black      
31051205 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp C Bøler basket 2 33 - 55 Falcon U12 Yellow 1      
31054505 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB GU12 Grp A Falcon 22 - 41 Alvik Basket Gul      
31053105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp K Sigtuna BBK 13 - 28 Växjö Ravens BBK      
31052305 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Heidhallen GU15 Grp H Tureberg Basket Lynx 20 - 30 KFUM Haga Haninge      
31050204 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp E Malbas BBK Svart Färdig Högsbo Basket Högsbo F09      
31050605 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp E Falcon U10 Black Färdig Skuru Basket Skuru Vit      
31052205 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Landala Sporthall W 20+ Grp A Skuru basket Green ladies 29 - 39 Högsbo Basket Lions      
31054805 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Lindåshallen BU19 Grp C KFUM Göteborg 33 - 16 Malbas BBK      
31051805 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU15 Grp I KFUM Lidingö Basket 1 8 - 16 Lundby basket      
31054905 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Lundenhallen GU19 Grp C Bøler Basket 26 - 25 TV Emsdetten      
31054005 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp J Bislet Basket 21 - 50 Malbas BBK Vit      
31054105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Grp O BMI Bloodhounds 21 - 40 Uppsala basket 1      
31052405 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Rosendalshallen 1 Men 20+ Grp I Föreningen ...s All-Stars 39 - 53 Varm o kall      
31053503 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Sandeklevshallen GU13 Grp P Bøler Basket 32 - 14 KFUM Blacke...-Blackeberg      
31055105 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Santoshallen BU14 Grp P Köping Basket 15 - 34 Skovbakken Bears      
31053605 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Sjumilaskolan BU15 Grp P Birkerød Basketball 19 - 26 Viby basket      
31052505 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Sörgårdshallen GU14 Grp A Bislet Basket 18 - 32 Tyresö Basket      
31051905 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Torpahallen GU17 Grp E Sigtuna BBK 27 - 30 KFUM Haga Haninge      
31053705 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp J Alvik Basket Vit 49 - 16 Skuru Basket Grön      
31051405 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall A Men 20+ Grp H Pink ponys 29 - 42 NBA 2K      
31051505 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall B Men 20+ Grp C Järfälla Basket 26 - 47 X&Y      
31051305 fr 31/05 12:45 fr 31/05 Valhalla Sporthall C GU19 Grp A Växjö Ravens BBK 62 - 26 Oppsal Panthers      
31052006 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Aktiviteten 1 GU16 Grp D BG Zehlendorf 15 - 29 Fryshuset Basket Hassan      
31052106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp I Kvarnby Basket Gul 56 - 7 IFK Råneå -06      
31053306 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp G Helsingborg BBK 36 - 11 KFUM Göteborg      
31053806 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU14 Grp E Alvik Basket Svart 3 25 - 12 Skovbakken Bears Black      
31054206 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp I Bøler Basket 24 - 33 Kfum Järfäl...etbollklubb      
31053406 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Flatåsskolan GU15 Grp F Spånga Basket 2 41 - 19 Alvik Basket Gul      
31055206 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp M Bislet Basket 8 - 33 Älmhult Beasts Basketball      
31053206 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp M KFUM Lidingö Basket 21 - 24 S:t Helena Basket      
31050106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp G Selfoss 2 14 - 44 Högsbo Basket Lions      
31051106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp O Skjetten Basket 1 13 - 23 IK Eos Grön      
31051206 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Gothia Arena 3A EB BU12 Grp D Onsala Pira...BBK 2 Svart 21 - 46 ALBA      
31054506 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Gothia Arena 3B EB GU12 Grp C Högsbo Basket Lions 25 - 34 Malbas BBK Vit      
31053106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp J KFUM Blacke...esta-Nälsta 18 - 20 Helsingborg...etbollklubb      
31052306 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Heidhallen GU14 Grp H Fryshuset B... Björkhagen 6 - 38 BMS Herlev      
31050205 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Grp A Kvarnby Basket 1 Färdig Gladsaxe Basketball Klub      
31050606 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Grp A Högsbo Basket Tigers Färdig Bislet Basket      
31052206 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Landala Sporthall W 20+ Grp B Kirkevoll BBK 30 - 37 BK Amager      
31054806 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Lindåshallen BU13 Grp I Sandvika Hvit 5 - 25 Virum Vipers White      
31051806 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU15 Grp D Malbas BBK Vit 29 - 21 Djursholm Indians      
31054906 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Lundenhallen Men 20+ Grp E Birkerød Basketball 49 - 47 Balkan X-tr...ng na Nivou      
31051605 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Pjäshallen WCHR Grp A Göteborgs R...basketklubb 20 - 18 Tapiolan Honka      
31054006 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Grp F Kungsbacka Basket 35 - 31 Hammarby Basket 1      
31054106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Grp G KFUM Blacke...IK All Star 34 - 52 Skovbakken Bears      
31052406 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Rosendalshallen 1 BU17 Grp A KFUM Lidingö Basket 17 - 50 Malbas BBK      
31053504 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Sandeklevshallen BU13 Grp P BK Amager 40 - 42 BK Marbo      
31055106 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Santoshallen BU14 Grp F Birkerød Basketball 22 - 37 KFUM Blackebergs IK 06      
31053606 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Sjumilaskolan BU15 Grp M Sandvika BBK 2 5 - 77 Nässjö Basket      
31052506 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Sörgårdshallen GU16 Grp A Lobas 21 - 31 Djursholm Indians      
31051906 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Torpahallen GU17 Grp C Lerum Basket 12 - 24 Uppsala Basket      
31053706 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Torshallen BU14 Grp E Hop BBK Grønn 1 - 78 Högsbo Basket Lions      
31051406 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall A BU19 Grp B KFUM Lidingö Basket 38 - 23 Bislet Basket      
31051506 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall B BU17 Grp C KFUM Blackebergs IK 1 35 - 33 BMS Herlev      
31051306 fr 31/05 13:30 fr 31/05 Valhalla Sporthall C GU17 Grp B KFUM Lidingö Basket 30 - 39 Spånga Basket      
31052007 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Aktiviteten 1 GU16 Grp D Bankeryds Basket 5 - 37 IK Eos      
31052107 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp I Tureberg Basket 8 - 7 Huddinge Basket      
31053307 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp G Kongsberg Miners 5 - 56 KFUM Blackebergs IK 1      
31053807 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU14 Grp E Kungsbacka Basket 9 - 41 Bjärred 305 2      
31054207 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Björlandahallen BU14 Grp I KFUM Örebro Basket 2 42 - 13 TV Emsdetten      
31053407 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Flatåsskolan GU15 Grp F Högsbo Basket Lions 29 - 14 Motala basket      
31055207 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Frejaskolan BU13 Grp A KFUM Lidingö Basket 33 - 16 Kvarnby Basket Grön      
31053207 fr 31/05 14:15 fr 31/05 Frölunda Kulturhus GU13 Grp M TV Emsdetten 18 - 24 Fryshuset B...t Södermalm