Dette er resultatet fra Göteborg Basketball Festival 2019. Se de seneste resultater fra Göteborg Basketball Festival 2022 her.

Tureberg Basket

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
30053300 tor. 30/05 09:00 tor. 30/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Östersund Basket 05 29 - 11 Tureberg Basket Fiverrs      
30052101 tor. 30/05 09:45 tor. 30/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp I Tureberg Basket 23 - 26 IFK Råneå -06      
30050201 tor. 30/05 09:45 tor. 30/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp B Tureberg basket 2 Finished Högsbo Basket Lions      
30050202 tor. 30/05 10:30 tor. 30/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp C Alvik Baske...lätten Grön Finished Tureberg basket 1      
30054903 tor. 30/05 11:15 tor. 30/05 Lundenhallen GU15 Grp J KFUM Lidingö Basket 2 11 - 25 Tureberg basket Ladies      
30053504 tor. 30/05 12:00 tor. 30/05 Sandeklevshallen BU13 Grp P Tureberg Ba...Bad Hombres 17 - 43 BK Amager      
30053805 tor. 30/05 12:45 tor. 30/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp C Tureberg Basket 14 - 22 Fryshuset Basket Tyra      
30054906 tor. 30/05 13:30 tor. 30/05 Lundenhallen GU19 Grp C TV Emsdetten 36 - 32 Tureberg basket      
30053306 tor. 30/05 13:30 tor. 30/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Tureberg Basket Fiverrs 27 - 21 Centrum Tigers      
30052107 tor. 30/05 14:15 tor. 30/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp I Kvarnby Basket Gul 32 - 8 Tureberg Basket      
30050207 tor. 30/05 14:15 tor. 30/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp B Malbas BBK Vit Finished Tureberg basket 2      
30054909 tor. 30/05 15:45 tor. 30/05 Lundenhallen GU15 Grp J Tureberg basket Ladies 16 - 28 Alvik Basket Grön      
30052309 tor. 30/05 15:45 tor. 30/05 Heidhallen GU15 Grp H Tureberg Basket Lynx 16 - 33 KFUM Blacke...Kälvesta 05      
30053514 tor. 30/05 19:30 tor. 30/05 Sandeklevshallen BU13 Grp P BK Marbo 10 - 23 Tureberg Ba...Bad Hombres      
30054914 tor. 30/05 19:30 tor. 30/05 Lundenhallen GU19 Grp C Tureberg basket 36 - 29 Bøler Basket      
30052415 tor. 30/05 20:15 tor. 30/05 Rosendalshallen 1 BU17 Grp H Tureberg Basket Boys-17 32 - 25 Norrort Basket Vitt      
30052315 tor. 30/05 20:15 tor. 30/05 Heidhallen GU15 Grp H Högsbo Basket Tigers 18 - 33 Tureberg Basket Lynx      
30053815 tor. 30/05 20:15 tor. 30/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp C KFUM Blackebergs IK 1 58 - 3 Tureberg Basket      
31050200 fre. 31/05 09:45 fre. 31/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp C Tureberg basket 1 Finished Ytterby Is Basket F08/09      
31052402 fre. 31/05 10:30 fre. 31/05 Rosendalshallen 1 BU17 Grp H Tureberg Basket Boys-17 35 - 31 Lobas      
31053803 fre. 31/05 11:15 fre. 31/05 Askim Sim- och Sporthall GU16 Grp C Tureberg Basket 3 - 35 BK Marbo      
31054904 fre. 31/05 12:00 fre. 31/05 Lundenhallen GU19 Grp C Tureberg basket 29 - 22 Kvarnby Basket      
31053305 fre. 31/05 12:45 fre. 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Skjetten Basket 2 7 - 27 Tureberg Basket Fiverrs      
31052305 fre. 31/05 12:45 fre. 31/05 Heidhallen GU15 Grp H Tureberg Basket Lynx 20 - 30 KFUM Haga Haninge      
31052107 fre. 31/05 14:15 fre. 31/05 Aktiviteten 2 GU13 Grp I Tureberg Basket 8 - 7 Huddinge Basket      
31050207 fre. 31/05 15:00 fre. 31/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp C Tureberg basket 1 Finished Kungsbacka Basket      
31052408 fre. 31/05 15:00 fre. 31/05 Rosendalshallen 1 BU17 Grp H Örebro Multibasket 20 - 55 Tureberg Basket Boys-17      
31054908 fre. 31/05 15:00 fre. 31/05 Lundenhallen GU15 Grp J Tureberg basket Ladies 30 - 12 Marbo basket      
31053507 fre. 31/05 15:45 fre. 31/05 Sandeklevshallen BU13 Grp P Oppsal Panthers Blå 16 - 38 Tureberg Ba...Bad Hombres      
31054910 fre. 31/05 16:30 fre. 31/05 Lundenhallen GU19 Grp C Onsala Pirates BBK 37 - 30 Tureberg basket      
31050212 fre. 31/05 18:45 fre. 31/05 Idrottshögskolan EB GU11 Grp B Tureberg basket 2 Finished Alvik Baske...slätten Gul      
31054914 fre. 31/05 19:30 fre. 31/05 Lundenhallen GU15 Grp J Bøler Basket F04-05 3 - 47 Tureberg basket Ladies      
31053315 fre. 31/05 20:15 fre. 31/05 Angereds Sporthall BU14 Grp Q Tureberg Basket Fiverrs 44 - 32 Äli Basket      
01063700 lør. 01/06 09:00 lør. 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/32 Final Bøler Basket 28 - 20 Tureberg Basket Fiverrs      
01062100 lør. 01/06 09:00 lør. 01/06 Aktiviteten 2 GU16 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Basket 9 - 13 Asker Baske... Club Asker      
01060200 lør. 01/06 09:00 lør. 01/06 Idrottshögskolan EB GU11 Avslutningsmatcher A Tureberg basket 1 Finished Malbas BBK Vit      
01063100 lør. 01/06 09:00 lør. 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Ba...Bad Hombres 32 - 31 KFUM Blackebergs IK 1      
01060602 lør. 01/06 10:30 lør. 01/06 Idrottshögskolan EB GU11 Avslutningsmatcher C Malbas BBK Svart Finished Tureberg basket 2      
01063503 lør. 01/06 12:00 lør. 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Basket 12 - 30 Falcon      
01063404 lør. 01/06 12:00 lør. 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/16 Final FUBB BASKET Mälarbasket 21 - 38 Tureberg basket Ladies      
01062305 lør. 01/06 12:45 lør. 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/8 Final Lindome Basket 9 - 16 Tureberg Basket Lynx      
01060607 lør. 01/06 14:15 lør. 01/06 Idrottshögskolan EB GU11 Avslutningsmatcher C Högsbo Basket Tigers Finished Tureberg basket 2      
01063108 lør. 01/06 15:00 lør. 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/8 Final Tureberg Ba...Bad Hombres 20 - 31 Växjö Ravens BBK 1      
01060609 lør. 01/06 15:45 lør. 01/06 Idrottshögskolan EB GU11 Avslutningsmatcher A Gladsaxe Basketball Klub Finished Tureberg basket 1      
01062210 lør. 01/06 16:30 lør. 01/06 Landala Sporthall GU19 Slutspel A 1/4 Final Wetterbygden Sparks 23 - 31 Tureberg basket      
01063410 lør. 01/06 16:30 lør. 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackebergs IK West 28 - 22 Tureberg basket Ladies      
01062313 lør. 01/06 18:45 lør. 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/4 Final Marbo basket 5 - 16 Tureberg Basket Lynx      
01061313 lør. 01/06 18:45 lør. 01/06 Valhalla Sporthall C BU17 Slutspel A 1/8 Final Tureberg Basket Boys-17 22 - 36 Norrköping Dolphins      
01062215 lør. 01/06 20:15 lør. 01/06 Landala Sporthall GU19 Slutspel A Semifinal Uppsala basket 46 - 18 Tureberg basket      
02060103 søn. 02/06 11:15 søn. 02/06 Gothia Arena 1 GU15 Slutspel B Semifinal Tureberg Basket Lynx 21 - 27 Skuru Basket      
Scandic 2win Liseberg Goteborg&co