Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2021 här.



Lördag 1/6 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
01062000 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final Djursholm Indians 43 - 32 Kvarnby Basket      
01062100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Aktiviteten 2 GU16 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Basket 9 - 13 Asker Baske... Club Asker      
01063300 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Angereds Sporthall GU15 Slutspel B 1/16 Final KFUM Lidingö Basket 2 30 - 21 Växjö Ravens BBK      
01063800 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall W 20+ Slutspel B 1/8 Final Lugi Basket 11 - 36 Mölndal Originals      
01064200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/32 Final Ytrebygda 27 - 22 Köping Basket      
01063400 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Flatåsskolan GU14 Slutspel A 1/16 Final Malbas BBK Vit 32 - 21 Västerås basket      
01065200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/32 Final Högsbo Basket Tigers 22 - 16 KFUM Blacke...-Blackeberg      
01063200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel A 1/16 Final Skuru Basket Grön 7 - 33 Lobas 1 Röd      
01060100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/16 Final S:t Helena Basket 19 - 45 IK Eos Vit      
01061100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final Spånga Basket 1 31 - 42 Malbas BBK Svart      
01061200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB BU11 Avslutningsmatcher A Gladsaxe Basketball Klub Färdig Malbas BBK Vit      
01064500 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB BU11 Avslutningsmatcher B Skuru Basket Skuru Vit Färdig Bislet Basket      
01063100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Ba...Bad Hombres 32 - 31 KFUM Blackebergs IK 1      
01062300 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/16 Final IFK Tärendö basket 24 - 13 Motala basket      
01060200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Avslutningsmatcher A Tureberg basket 1 Färdig Malbas BBK Vit      
01060600 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB GU11 Avslutningsmatcher B Kvarnby Basket 2 Färdig Kvarnby Basket 1      
01062200 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Landala Sporthall BU16 Slutspel A 1/8 Final Huddinge Basket 34 - 40 Täby Basket täby basket 2      
01064800 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Lindåshallen GU17 Slutspel B 1/8 Final Kungsholmen Basket 34 - 6 Mölndal Basket      
01061800 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/16 Final Selfoss 15 - 22 Kungsbacka Basket      
01061600 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/32 Final TV Emsdetten 22 - 20 BMI Bloodhounds      
01064000 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/32 Final Uppsala basket 1 31 - 19 Ås IL Basket      
01064100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/32 Final Sandvika BBK 1 13 - 10 IK Eos Grön      
01065100 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/32 Final Asker Basketball Club 2 27 - 18 Bosna IF      
01063600 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Grön 51 - 27 Bøler Basket      
01062500 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/16 Final Bjärred 305 1 50 - 20 Malbas BBK Svart      
01063700 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/32 Final Bøler Basket 28 - 20 Tureberg Basket Fiverrs      
01061400 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall A Men 20+ Slutspel A 1/16 Final Pink ponys 32 - 47 Solna Korvar      
01061500 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall B Men 20+ Slutspel A 1/16 Final INT VETJA 38 - 52 Flip Floppers      
01061300 lö 01/06 09:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall C W 20+ Slutspel B 1/8 Final Kungsbacka Basket 16 - 34 KFUM Gävle Basket      
01062001 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final Ockelbo basket 29 - 11 Malbas BBK Vit      
01062101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final Kungsholmen Basket 10 - 26 Oppsal Panthers Hvit      
01063301 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Angereds Sporthall GU13 Slutspel A 1/16 Final KFUM Blacke...K Villastan 33 - 17 Hammarby Basket Gröndal      
01063801 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall W 20+ Slutspel B 1/8 Final Skuru basket Green ladies 49 - 16 BUCKETZ      
01064201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel B 1/32 Final Högsbo Basket Tigers 20 - 13 Skjetten Basket 2      
01063401 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/16 Final Huddinge Basket West 19 - 15 KFUM Blacke...Kälvesta 05      
01065201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final Växjö Ravens BBK 25 - 13 Malbas BBK Vit      
01063201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel A 1/16 Final Djursholm Indians Röd 11 - 18 Skuru Basket      
01060101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Gul 50 - 7 Helsingborg...etbollklubb      
01061101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final ALBA 66 - 21 Falcon U12 Yellow 2      
01061201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB BU11 Avslutningsmatcher C Falcon U10 Yellow Färdig Falcon U11 Yellow 2      
01064501 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB BU11 Avslutningsmatcher D Alvik Basket Grön Färdig Högsbo Basket Tigers      
01063101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Växjö Ravens BBK 1 27 - 24 Kvarnby Basket Grön      
01062301 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/16 Final Kungsholmen Basket 8 - 20 KFUM Lidingö Basket 1      
01060201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Avslutningsmatcher D Spånga Basket 3 Färdig Högsbo Basket Lions      
01060601 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB GU11 Avslutningsmatcher E Onsala Pirates BBK Färdig Spånga Basket 2      
01062201 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Landala Sporthall BU16 Slutspel A 1/8 Final Nässjö Basket 43 - 26 Täby Basket täby basket 1      
01064801 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Lindåshallen GU17 Slutspel B 1/8 Final Sigtuna BBK 45 - 9 Kongsberg Miners      
01061801 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/16 Final Bislet Basket 18 - 4 Tensta BBK F05      
01064900 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Lundenhallen Men 20+ Slutspel B 1/16 Final Hybris Basket 0 - 20 IngenSpelar...iganBallers      
01061601 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/32 Final Skuru Basket 36 - 34 Birkerød Basketball      
01064001 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel B 1/32 Final Sandvika BBK 2 18 - 15 Varbergs Basket      
01064101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/32 Final Malbas BBK Vit 28 - 39 Huddinge Basket 2      
01062400 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Rosendalshallen 1 BU19 Slutspel B 1/8 Final TV Emsdetten 29 - 22 Bislet Basket      
01063500 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Ockelbo basket 39 - 12 Bislet Basket 1      
01065101 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/16 Final Ullern Basket Blå 77 - 8 Hop BBK Grønn      
01063601 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/16 Final Kvarnby Basket Gul 34 - 4 Hop basketballklubb      
01062501 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/16 Final Onsala Pirates BBK 17 - 18 Djursholm Indians      
01061900 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/16 Final Djursholm Indians 28 - 37 Halden basketballklubb      
01063701 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel B 1/32 Final KFUM Blackebergs IK 2 21 - 13 Bislet Basket      
01061401 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall A BU16 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket Gul 66 - 13 Bislet Basket 2      
01061501 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall B BU16 Slutspel A 1/8 Final KFUM Göteborg 32 - 21 KFUM Blackebergs IK 1      
01061301 lö 01/06 09:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall C BU16 Slutspel A 1/8 Final Kvarnby Basket 23 - 42 Bislet Basket 1      
01062002 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final IK Eos 25 - 18 ÄLI Basket      
01062102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final IK Eos Röd 29 - 15 Skjetten Basket 2      
01063302 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Angereds Sporthall GU13 Slutspel A 1/16 Final Västerås basket 33 - 17 Fryshuset Basket Bagis      
01063802 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall W 20+ Slutspel B 1/4 Final Kirkevoll BBK 22 - 9 Kungsholmen basket KBK      
01064202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final SSC Südwest...lin Südwest 30 - 32 Ullern Basket Hvit      
01063402 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/16 Final Malbas BBK Svart 32 - 13 OBBK F04      
01065202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final KFUM örebro basket 21 - 16 Skuru Basket Vit      
01063202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel A 1/16 Final Bankeryds Basket 19 - 13 Akropol BBK Akropol BBK      
01060102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/16 Final Spånga Basket 2 31 - 22 Malbas BBK Svart      
01061102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final Onsala Pira...BK 1 Orange 29 - 34 SSC Südwest...lin Südwest      
01061202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB BU11 Avslutningsmatcher E Falcon U10 Black Färdig Spånga Basket 2      
01064502 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB BU11 Avslutningsmatcher F Birkerød Basketball 1 Färdig TNT Towers      
01063102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final TNT Towers 49 - 14 Alvik Basket Gul      
01062302 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/16 Final Borlänge Basket 36 - 5 Bøler Basket F04-05      
01060202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Avslutningsmatcher C Kungsbacka Basket Färdig Högsbo Basket Tigers      
01060602 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB GU11 Avslutningsmatcher C Malbas BBK Svart Färdig Tureberg basket 2      
01062202 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Landala Sporthall Men 20+ Slutspel A 1/8 Final Grabbarna 48 - 49 Varberg Hall of Fame+1      
01064802 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Lindåshallen GU17 Slutspel B 1/8 Final KFUM Blackebergs IK Svart 19 - 31 Örebro Multibasket      
01061802 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/16 Final Hammarkulle...KBK Jaguars 22 - 20 Kungsholmen Basket      
01064901 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Lundenhallen BU19 Slutspel B 1/8 Final Huddinge Basket 61 - 28 Loddefjord      
01061602 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Uppsala basket 2 24 - 22 Skjetten Basket      
01064002 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final Helsingborg BBK 9 - 61 Værløse      
01064102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/16 Final Bankeryds Basket 32 - 24 KFUM Blackebergs IK West      
01062401 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Rosendalshallen 1 BU19 Slutspel B 1/8 Final Huddinge basket 38 - 34 Halden basketballklubb      
01063501 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Kungsholmen Basket Eira 26 - 16 Hammarkulle...KBK Jaguars      
01065102 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/16 Final Kungsholmen Basket 44 - 28 Høybråten BBK      
01063602 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Vit 33 - 11 Djursholm Indians Vit      
01062502 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/16 Final Tyresö Basket 25 - 16 Skovbakken Bears White      
01061901 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final KFUM Gävle Basket 24 - 33 Lundby basket      
01063702 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Grön 53 - 25 Oppsal Panthers 1      
01061402 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Valhalla Sporthall A BU16 Slutspel A 1/8 Final KFUM Sundsvall 41 - 36 Lobas      
01061502 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Valhalla Sporthall B BU16 Slutspel A 1/8 Final Högsbo Basket 52 - 25 Malbas BBK      
01061302 lö 01/06 10:30 lö 01/06 Valhalla Sporthall C BU16 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket Grön 43 - 15 BK Gladan      
01062003 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final Viby Basket 29 - 20 BK Marbo      
01062103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final IK Eos Vit 32 - 33 Centrum Tigers      
01063303 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Angereds Sporthall GU13 Slutspel A 1/16 Final KFUM Blackebergs IK Ängby 26 - 19 KFUM Lidingö Basket      
01063803 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall GU14 Slutspel B 1/16 Final Skjetten Basket 13 - 9 Birkerød Basketball      
01064203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final Kfum Järfäl...etbollklubb 32 - 35 Helsingborg BBK      
01063403 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Gul 59 - 9 Falcon      
01065203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final Kungsholmen...Konradsberg 45 - 4 Fryshuset B...t Västberga      
01063203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel A 1/16 Final Lobas 2 Vit 45 - 8 IFK Råneå -06      
01060103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/16 Final Bosna IF 26 - 12 Falcon U12      
01061103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final Djursholm Indians 1 21 - 65 Alvik Basket Gul      
01061203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB GU11 Avslutningsmatcher F Lindome Basket F08/09 Färdig Alvik Baske...lätten Grön      
01064503 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB GU11 Avslutningsmatcher F Högsbo Basket Högsbo F09 Färdig Alvik Baske...slätten Gul      
01063103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Sandvika Hvit 33 - 14 KFUM Göteborg 1      
01062303 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/16 Final Djursholm Indians 43 - 12 Bislet Basket      
01060203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Avslutningsmatcher A Gladsaxe Basketball Klub Färdig Malbas BBK Vit      
01060603 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB GU11 Avslutningsmatcher B Falcon Färdig Kvarnby Basket 2      
01062203 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Landala Sporthall Men 20+ Slutspel A 1/8 Final Solna Vikings 37 - 56 NBA 2K      
01064803 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Lindåshallen BU17 Slutspel A 1/8 Final Malbas BBK 35 - 28 Norrort Basket Vitt      
01061803 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/16 Final Oppsal Panthers 1 22 - 15 Lerum Basket      
01064902 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Lundenhallen BU19 Slutspel B 1/8 Final Ås IL Basket 41 - 26 Høybråten BBK      
01061603 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Onsala Pirates BBK 30 - 21 Kvarnby Basket      
01064003 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final Asker Aliens 33 - 24 Kungsbacka Basket      
01064103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/16 Final Wales U15 B...Wales White 38 - 24 KFUM Blackebergs IK East      
01062402 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Rosendalshallen 1 BU19 Slutspel B 1/8 Final Tyresö Basket 1 35 - 27 S:t Helena Basket      
01063502 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Högsbo Basket Lions 19 - 10 Ytterby IS Basket      
01065103 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/16 Final Hammarby Basket Green 21 - 48 KFUM Örebro Basket 1      
01063603 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 31 - 14 Værløse      
01062503 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/16 Final Spånga Basket 1 28 - 23 KFUM Blackebergs IK Vit      
01061902 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final Spånga Basket 36 - 29 KFUM Lidingö Basket      
01063703 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/16 Final Djursholm Indians 29 - 22 Onsala Pirates BBK      
01061403 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Valhalla Sporthall A Men 20+ Slutspel A 1/8 Final We were Ballers 61 - 53 Gladans Finest      
01061503 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Valhalla Sporthall B Men 20+ Slutspel A 1/8 Final X&Y 43 - 33 Birkerød Basketball      
01061303 lö 01/06 11:15 lö 01/06 Valhalla Sporthall C Men 20+ Slutspel A 1/8 Final BK Vråken 34 - 48 Team4Q      
01062004 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final Kungsbacka Basket 14 - 26 KFUM Blacke... IK 04 East      
01062104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final Kirkevoll BBK 20 - 0 Birkerød Basketball      
01063304 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Angereds Sporthall GU13 Slutspel A 1/16 Final Viby Basket Röd 22 - 14 KFUM Blacke...K Vällingby      
01063804 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall GU14 Slutspel B 1/16 Final Kjelsås IL 1 25 - 17 Fryshuset B... Björkhagen      
01064204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Vit 27 - 29 Östersund Basket 05      
01063404 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/16 Final FUBB BASKET Mälarbasket 21 - 38 Tureberg basket Ladies      
01065204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final Hammarby Basket Grön 24 - 11 TV Emsdetten      
01063204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Frölunda Kulturhus BU13 Slutspel A 1/16 Final Norrköping Dolphins 36 - 34 Værløse      
01060104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Gothia Arena 1 BU13 Slutspel A 1/16 Final Djursholm Indians Vit 31 - 20 KFUM Göteborg 2      
01061104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final Falcon U12 Yellow 1 57 - 19 Bøler basket 1      
01061204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB BU11 Avslutningsmatcher E Skuru Basket Skuru Grön Färdig Alvik Basket Gul      
01064504 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB BU11 Avslutningsmatcher F Kungsbacka Basket Färdig Birkerød Basketball 2      
01063104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Falcon Black 25 - 6 Sandvika Ba...dvika 06/07      
01062304 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/16 Final KFUM Blacke... IK East 05 12 - 28 Högsbo Basket Tigers      
01060204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB GU11 Avslutningsmatcher D Ytterby Is Basket F08/09 Färdig Spånga Basket 3      
01060604 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB GU11 Avslutningsmatcher E Spånga Basket 2 Färdig Spånga Basket 1      
01062204 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Landala Sporthall W 20+ Slutspel A 1/4 Final Högsbo Basket Lions 33 - 16 BK Amager      
01064804 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Lindåshallen BU17 Slutspel A 1/8 Final Norrort Basket Svart 34 - 27 Högsbo Basket      
01061804 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/16 Final Borgholms Wings 32 - 14 Sandvika Basketball Klubb      
01064903 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Lundenhallen Men 20+ Slutspel B 1/8 Final Edholms trädfällning 37 - 40 Average Ballers      
01061604 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Falcon Sort 20 - 25 Djursholm Indians BK      
01064004 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final Saltsjöbaden Seahawks 22 - 40 Lundby basket      
01064104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/16 Final Bøler Basket 1 29 - 43 Motala Basket      
01062403 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Rosendalshallen 1 Men 20+ Slutspel B 1/8 Final Järfälla Basket 35 - 32 Klubb Syd center      
01063503 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Tureberg Basket 12 - 30 Falcon      
01065104 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/16 Final Ockelbo Bas...Ockelbo P05 48 - 19 TV Emsdetten      
01063604 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Sjumilaskolan BU13 Slutspel A 1/16 Final ALBA 53 - 21 BK Marbo      
01062504 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/16 Final Bjärred 305 2 27 - 24 Spånga Basket 2      
01061903 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final Lerum Basket 28 - 27 IK Eos      
01063704 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/16 Final KFUM Blackebergs IK 1 39 - 19 Hittfeld Sharks      
01061404 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall A Men 20+ Slutspel A 1/8 Final Dans Bananer 55 - 36 Solna Korvar      
01061504 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall B Men 20+ Slutspel A 1/8 Final Revenge of the Dreamers 42 - 34 Flip Floppers      
01061304 lö 01/06 12:00 lö 01/06 Valhalla Sporthall C Men 20+ Slutspel A 1/8 Final Norrland Cowboys 44 - 18 Varm o kall      
01062005 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final FUBB BASKET 34 - 40 Lobas      
01062105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final Kjelsås Bas...lsås Knicks 13 - 16 Høybråten BBK      
01063305 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Angereds Sporthall BU13 Slutspel A 1/16 Final Selfoss 1 43 - 15 Skjetten Basket 1      
01063805 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall GU16 Slutspel B 1/8 Final Akropol BBK Akropol BBK 11 - 18 KFUM Blackebergs IK 2      
01064205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final Alvik Basket Vit 58 - 37 BG Zehlendorf      
01063405 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackebergs IK East 28 - 6 Lundby basket      
01065205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final Viby Basket Vit 23 - 15 Tromsø Storm Ungdom      
01063205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Frölunda Kulturhus BU13 Slutspel A 1/16 Final Ullern 37 - 18 Haga Haninge      
01060105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Gothia Arena 1 BU13 Slutspel A 1/16 Final Högsbo Basket Lions 16 - 23 Sandvika Rød      
01061105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/8 Final Onsala Pira...BBK 2 Svart 32 - 29 Alvik Basket Grön      
01061205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB GU12 Slutspel A 1/8 Final Malbas BBK Vit 35 - 36 Kungsholmen Basket 2      
01064505 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB GU12 Slutspel A 1/8 Final Malbas BBK Orange 32 - 29 Onsala Pirates BBK      
01063105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Bislet Basket 21 - 17 Oppsal Panthers Blå      
01062305 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/8 Final Lindome Basket 9 - 16 Tureberg Basket Lynx      
01060205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB BU11 Avslutningsmatcher A Malbas BBK Svart Färdig Malbas BBK Vit      
01060605 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Avslutningsmatcher B Högsbo Basket Lions Färdig Skuru Basket Skuru Vit      
01062205 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Landala Sporthall BU19 Slutspel A 1/8 Final KFUM Lidingö Basket 30 - 22 Tyresö Basket 2      
01064805 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Lindåshallen BU17 Slutspel A 1/8 Final Onsala Pirates BBK 48 - 25 KFUM Örebro Basket      
01061805 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/8 Final Åkersberga 28 - 23 Kungsbacka Basket      
01064904 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Lundenhallen Men 20+ Slutspel B 1/8 Final Palestinian...e Team 🇵🇸 46 - 30 IngenSpelar...iganBallers      
01061605 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Fryshuset Basket 24 - 21 Hammarby Basket 1      
01064005 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Vit 21 - 35 KFUM Blacke...IK All Star      
01064105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/16 Final Högsbo Basket Lions 54 - 30 Uppsala basket 1      
01062404 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Rosendalshallen 1 Men 20+ Slutspel B 1/8 Final Schprenki B.C. 49 - 33 BG Zehlendorf      
01063504 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Sandeklevshallen GU13 Slutspel B 1/16 Final Spånga Basket 1 46 - 7 Bislet Basket 2      
01065105 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Santoshallen BU14 Slutspel B 1/16 Final Växjö Ravens BBK 25 - 14 Lommedalen Heat      
01063605 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Sjumilaskolan BU13 Slutspel A 1/16 Final Lobas 50 - 23 Djursholm Indians Röd      
01062505 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Sörgårdshallen GU14 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket Svart 3 18 - 25 Bjärred 305 1      
01061904 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final IK Eos Vit 60 - 18 KFUM Blackebergs IK 2      
01063705 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 37 - 15 Lobas 1 Röd      
01061405 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall A W 20+ Slutspel A 1/4 Final Chalmers Basket 37 - 40 Dream Team      
01061505 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall B W 20+ Slutspel A 1/4 Final Team Göran 35 - 28 Kb crew      
01061305 lö 01/06 12:45 lö 01/06 Valhalla Sporthall C W 20+ Slutspel A 1/4 Final Shake and bakers 29 - 28 Team OWL      
01062006 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackebergs IK 1 46 - 22 Malbas BBK Svart      
01062106 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final Ammerud Basket 29 - 27 Kvarnby Basket Gul      
01063306 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Angereds Sporthall BU13 Slutspel A 1/16 Final Högsbo Basket Tigers 44 - 19 Viby basket p06 Röd      
01063806 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Askim Sim- och Sporthall GU16 Slutspel B 1/8 Final KFUM Uppsala basket 2 29 - 26 Hammarby Basket      
01064206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final Kjelsås Bas...elsås Bulls 37 - 39 Lobas 2 Vit      
01063406 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Flatåsskolan GU15 Slutspel A 1/8 Final Viby Basket 27 - 23 Bjärred 305      
01065206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Frejaskolan GU13 Slutspel B 1/16 Final ÄLI Basket 35 - 6 Huddinge Basket      
01063206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Frölunda Kulturhus BU13 Slutspel A 1/16 Final KFUM Blackebergs IK 2 36 - 22 Falcon U13 Yellow 1      
01060106 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Gothia Arena 1 BU13 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 55 - 32 Hammarby Basket      
01061106 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Gothia Arena 2 EB BU12 Slutspel A 1/4 Final Kungsholmen Basket 42 - 25 Malbas BBK Svart      
01061206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Gothia Arena 3A EB GU12 Slutspel B 1/8 Final Ullern Basket 20 - 23 Högsbo Basket Tigers      
01064506 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Gothia Arena 3B EB GU12 Slutspel B 1/8 Final Kvarnby Basket 46 - 7 Bislet Basket      
01063106 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Hammarkullens sporthall BU13 Slutspel B 1/16 Final Kungsbacka Basket 39 - 11 Växjö Ravens BBK 2      
01062306 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/8 Final Marbo basket 12 - 11 IFK Tärendö basket      
01060206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Idrottshögskolan 1 EB BU11 Avslutningsmatcher C Falcon U11 Yellow 1 Färdig Falcon U11 Yellow 2      
01060606 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Idrottshögskolan 2 EB BU11 Avslutningsmatcher D Spånga Basket 1 Färdig Högsbo Basket Tigers      
01062206 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Landala Sporthall W 20+ Slutspel B 1/4 Final Kaikkialla 34 - 50 Skuru basket Green ladies      
01064806 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Lindåshallen BU17 Slutspel A 1/8 Final Lerum Basket 42 - 39 Nässjö Basket      
01061806 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Lundby Gymnasium (only breakfast) GU14 Slutspel B 1/8 Final Fryshuset B...t Hägersten 53 - 10 Oppsal Panthers 2      
01064905 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Lundenhallen Men 20+ Slutspel B 1/8 Final We ballin 25 - 39 Big Balls      
01061606 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Västra Hisingen Basket 17 - 33 Växjö Ravens BBK      
01064006 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final KFUM Sundsvall Basket 29 - 21 Hammarkulle...KBK Jaguars      
01064106 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel A 1/16 Final Nässjö Basket 43 - 30 Kungsholmen Basket      
01062405 lö 01/06 13:30 lö 01/06 Rosendalshallen 1 Men 20+ Slutspel B 1/8 Final LTeam 31 - 32 Föreningen ...s All-Stars      
01063505 lö 01/06 13:30 lö 01/06