Detta är resultaten från Göteborg Basketball Festival 2019. Se de senaste resultaten från Göteborg Basketball Festival 2022 här.

IK Eos

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30051100 tors 30/05 09:00 tors 30/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp L IK Eos Vit 9 - 27 Spånga Basket      
30053101 tors 30/05 09:45 tors 30/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp A IK Eos Vit 31 - 15 Bk Amager      
30053401 tors 30/05 09:45 tors 30/05 Flatåsskolan GU15 Grp A IK Eos 23 - 22 Borlänge Basket      
30051802 tors 30/05 10:30 tors 30/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H Lundby basket 24 - 40 IK Eos Vit      
30051102 tors 30/05 10:30 tors 30/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp O IK Eos Grön 51 - 11 Skovbakken Bears White      
30055103 tors 30/05 11:15 tors 30/05 Santoshallen BU14 Grp H Kjelsås Bas...lsås Lakers 26 - 43 IK Eos Vit      
30051603 tors 30/05 11:15 tors 30/05 Pjäshallen A BU15 Grp I FUBB Basket FUBB 35 - 42 IK Eos Vit      
30050105 tors 30/05 12:45 tors 30/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp D IK Eos Röd 29 - 27 KFUM Göteborg 1      
30053406 tors 30/05 13:30 tors 30/05 Flatåsskolan GU15 Grp A KFUM Blackebergs IK East 35 - 22 IK Eos      
30051606 tors 30/05 13:30 tors 30/05 Pjäshallen A BU15 Grp Q IK Eos Grön 8 - 73 Motala Basket      
30053107 tors 30/05 14:15 tors 30/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp A Hammarkulle...KBK Jaguars 15 - 32 IK Eos Vit      
30051809 tors 30/05 15:45 tors 30/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H IK Eos Vit 25 - 31 Alvik Basket Grön      
30051609 tors 30/05 15:45 tors 30/05 Pjäshallen A BU15 Grp I IK Eos Vit 41 - 39 Uppsala basket 2      
30053109 tors 30/05 15:45 tors 30/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp K Växjö Ravens BBK 9 - 45 IK Eos Grön      
30052510 tors 30/05 16:30 tors 30/05 Sörgårdshallen BU16 Grp A BK Gladan 32 - 31 IK Eos      
30052011 tors 30/05 17:15 tors 30/05 Aktiviteten 1 GU16 Grp D IK Eos 48 - 4 BG Zehlendorf      
30051112 tors 30/05 18:00 tors 30/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp L Sandvika Ba...dvika 06/07 28 - 41 IK Eos Vit      
30055112 tors 30/05 18:00 tors 30/05 Santoshallen BU14 Grp H IK Eos Vit 31 - 29 Onsala Pirates BBK      
30054212 tors 30/05 18:00 tors 30/05 Björlandahallen BU14 Grp N IK Eos Grön 46 - 17 Asker Basketball Club 2      
30050114 tors 30/05 19:30 tors 30/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp D Haga Haninge 22 - 21 IK Eos Röd      
30051615 tors 30/05 20:15 tors 30/05 Pjäshallen A BU15 Grp Q KFUM Göteborg 28 - 3 IK Eos Grön      
31052000 fre 31/05 09:00 fre 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp A IK Eos 20 - 28 SSC Südwest...lin Südwest      
31051600 fre 31/05 09:00 fre 31/05 Pjäshallen A BU15 Grp Q Huddinge Basket 2 29 - 18 IK Eos Grön      
31054200 fre 31/05 09:00 fre 31/05 Björlandahallen BU14 Grp H Växjö Ravens BBK 22 - 24 IK Eos Vit      
31050103 fre 31/05 11:15 fre 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp D IK Eos Röd 11 - 45 Virum Vipers Blue      
31053104 fre 31/05 12:00 fre 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp K IK Eos Grön 27 - 4 Akropol BBK Akropol BBK      
31051106 fre 31/05 13:30 fre 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp O Skjetten Basket 1 13 - 23 IK Eos Grön      
31052007 fre 31/05 14:15 fre 31/05 Aktiviteten 1 GU16 Grp D Bankeryds Basket 5 - 37 IK Eos      
31052008 fre 31/05 15:00 fre 31/05 Aktiviteten 1 BU16 Grp A Huddinge Basket 35 - 21 IK Eos      
31054208 fre 31/05 15:00 fre 31/05 Björlandahallen BU14 Grp N Hammarby Basket White 31 - 38 IK Eos Grön      
31051808 fre 31/05 15:00 fre 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H IK Eos Vit 32 - 35 Täby Basket täby basket 2      
31053409 fre 31/05 15:45 fre 31/05 Flatåsskolan GU15 Grp A Lerum Basket 20 - 13 IK Eos      
31053109 fre 31/05 15:45 fre 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp A IK Eos Vit 22 - 44 Alvik Basket Grön      
31051610 fre 31/05 17:15 fre 31/05 Pjäshallen A BU15 Grp I IK Eos Vit 50 - 10 Oppsal Basket Panthers      
31053112 fre 31/05 18:00 fre 31/05 Hammarkullens sporthall GU13 Grp K Sigtuna BBK 6 - 46 IK Eos Grön      
31050113 fre 31/05 18:45 fre 31/05 Gothia Arena 1 BU13 Grp L Værløse 26 - 17 IK Eos Vit      
31051114 fre 31/05 19:30 fre 31/05 Gothia Arena 2 BU13 Grp O Växjö Ravens BBK 1 26 - 31 IK Eos Grön      
31051814 fre 31/05 19:30 fre 31/05 Lundby Gymnasium (only breakfast) BU16 Grp H Halden basketballklubb 19 - 50 IK Eos Vit      
31054215 fre 31/05 20:15 fre 31/05 Björlandahallen BU14 Grp N Ytrebygda 31 - 34 IK Eos Grön      
31051614 fre 31/05 20:15 fre 31/05 Pjäshallen A BU15 Grp Q IK Eos Grön 12 - 18 Älmhult Beasts Basketball      
31052015 fre 31/05 20:15 fre 31/05 Aktiviteten 1 GU16 Grp D IK Eos 21 - 16 Fryshuset Basket Hassan      
01064100 lör 01/06 09:00 lör 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/32 Final Sandvika BBK 1 13 - 10 IK Eos Grön      
01060100 lör 01/06 09:00 lör 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/16 Final S:t Helena Basket 19 - 45 IK Eos Vit      
01062102 lör 01/06 10:30 lör 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final IK Eos Röd 29 - 15 Skjetten Basket 2      
01062002 lör 01/06 10:30 lör 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/8 Final IK Eos 25 - 18 ÄLI Basket      
01063603 lör 01/06 11:15 lör 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 31 - 14 Værløse      
01062103 lör 01/06 11:15 lör 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/16 Final IK Eos Vit 32 - 33 Centrum Tigers      
01061903 lör 01/06 12:00 lör 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final Lerum Basket 28 - 27 IK Eos      
01064204 lör 01/06 12:00 lör 01/06 Björlandahallen BU14 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Vit 27 - 29 Östersund Basket 05      
01064005 lör 01/06 12:45 lör 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Vit 21 - 35 KFUM Blacke...IK All Star      
01063705 lör 01/06 12:45 lör 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 37 - 15 Lobas 1 Röd      
01061904 lör 01/06 12:45 lör 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/8 Final IK Eos Vit 60 - 18 KFUM Blackebergs IK 2      
01060106 lör 01/06 13:30 lör 01/06 Gothia Arena 1 BU13 Slutspel A 1/16 Final IK Eos Grön 55 - 32 Hammarby Basket      
01060108 lör 01/06 15:00 lör 01/06 Gothia Arena 1 GU13 Slutspel A 1/8 Final Lobas 1 Röd 24 - 41 IK Eos Vit      
01062309 lör 01/06 15:45 lör 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/8 Final IK Eos 37 - 19 Djursholm Indians      
01062109 lör 01/06 15:45 lör 01/06 Aktiviteten 2 BU13 Slutspel B 1/8 Final IK Eos Röd 31 - 33 Oppsal Panthers Hvit      
01063609 lör 01/06 15:45 lör 01/06 Sjumilaskolan GU13 Slutspel A 1/8 Final Alvik Basket Vit 24 - 5 IK Eos Grön      
01063211 lör 01/06 17:15 lör 01/06 Frölunda Kulturhus BU13 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackebergs IK 2 48 - 18 IK Eos Grön      
01062012 lör 01/06 18:00 lör 01/06 Aktiviteten 1 GU16 Slutspel A 1/4 Final IK Eos 7 - 27 Viby Basket      
01063213 lör 01/06 18:45 lör 01/06 Frölunda Kulturhus GU13 Slutspel A 1/4 Final IK Eos Vit 20 - 36 Alvik Basket Gul      
01063713 lör 01/06 18:45 lör 01/06 Torshallen BU14 Slutspel A 1/8 Final KFUM Blackebergs IK 1 28 - 16 IK Eos Grön      
01061914 lör 01/06 20:15 lör 01/06 Torpahallen BU16 Slutspel B 1/4 Final IK Eos Vit 65 - 18 Lerum Basket      
01062315 lör 01/06 20:15 lör 01/06 Heidhallen GU15 Slutspel B 1/4 Final IK Eos 23 - 12 Högsbo Basket Lions      
02064603 sön 02/06 11:15 sön 02/06 Gothia Arena 3 GU15 Slutspel B Semifinal IK Eos 20 - 26 Kjelsås      
02064104 sön 02/06 12:00 sön 02/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU16 Slutspel B Semifinal IK Eos Vit 28 - 21 Spånga Basket      
02064007 sön 02/06 14:15 sön 02/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU16 Slutspel B Final Oppsal Basket Panthers 26 - 49 IK Eos Vit