Dette er resultatet fra Göteborg Basketball Festival 2019. Se de seneste resultater fra Göteborg Basketball Festival 2020 her.

Boys-15

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01061600 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/32 Final TV Emsdetten 22 - 20 BMI Bloodhounds      
01064100 lø 01/06 09:00 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/32 Final Sandvika BBK 1 13 - 10 IK Eos Grön      
01061601 lø 01/06 09:45 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/32 Final Skuru Basket 36 - 34 Birkerød Basketball      
01064001 lø 01/06 09:45 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel B 1/32 Final Sandvika BBK 2 18 - 15 Varbergs Basket      
01061602 lø 01/06 10:30 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Uppsala basket 2 24 - 22 Skjetten Basket      
01061603 lø 01/06 11:15 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Onsala Pirates BBK 30 - 21 Kvarnby Basket      
01061604 lø 01/06 12:00 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Falcon Sort 20 - 25 Djursholm Indians BK      
01061605 lø 01/06 12:45 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Fryshuset Basket 24 - 21 Hammarby Basket 1      
01061606 lø 01/06 13:30 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Västra Hisingen Basket 17 - 33 Växjö Ravens BBK      
01061607 lø 01/06 14:15 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final KFUM Göteborg 26 - 25 TV Emsdetten      
01061610 lø 01/06 16:30 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Bislet Basket 15 - 28 Hønefoss Basketballklubb      
01064010 lø 01/06 16:30 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel B 1/16 Final Sigtuna BBK 42 - 12 Sandvika BBK 2      
01064110 lø 01/06 16:30 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/16 Final Stavanger B...nger Basket 21 - 25 Ullern Basket      
01064011 lø 01/06 17:15 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel B 1/16 Final Kolbotn Fighters2 17 - 2 Selfoss      
01064111 lø 01/06 17:15 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/16 Final Centrum Tigers 23 - 21 Bøler Basket 2      
01061611 lø 01/06 17:15 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/8 Final Onsala Pirates BBK 24 - 42 Uppsala basket 2      
01063612 lø 01/06 18:00 lø 01/06 Sjumilaskolan BU15 Slutspel B 1/16 Final Falcon 31 - 27 Skuru Basket      
01064012 lø 01/06 18:00 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 1 BU15 Slutspel B 1/16 Final SISU Basketball 32 - 10 Sandvika BBK 1      
01064112 lø 01/06 18:00 lø 01/06 Prioritet Serneke Arena 2 BU15 Slutspel B 1/16 Final Haga Haninge HAGA HANINGE 24 - 19 Huddinge Basket 1      
01063512 lø 01/06 18:45 lø 01/06 Sandeklevshallen BU15 Slutspel B 1/16 Final Alvik Basket 47 - 20 Oppsal Basket Panthers      
01063613 lø 01/06 18:45 lø 01/06 Sjumilaskolan BU15 Slutspel B 1/16 Final Hammarby Basket 2 37 - 14 Älmhult Beasts Basketball      
01061614 lø 01/06 19:30 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/8 Final Kolbotn Fighters2 30 - 11 Centrum Tigers      
01063513 lø 01/06 19:30 lø 01/06 Sandeklevshallen BU15 Slutspel B 1/8 Final Sigtuna BBK 31 - 38 Ullern Basket      
01063614 lø 01/06 19:30 lø 01/06 Sjumilaskolan BU15 Slutspel B 1/8 Final Fryshuset Basket 25 - 27 Djursholm Indians BK      
01061615 lø 01/06 20:15 lø 01/06 Pjäshallen BU15 Slutspel B 1/8 Final SISU Basketball 35 - 28 Haga Haninge HAGA HANINGE      
01063615 lø 01/06 20:15 lø 01/06 Sjumilaskolan BU15 Slutspel B 1/8 Final KFUM Göteborg 43 - 29 Växjö Ravens BBK      
01063515 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Sandeklevshallen BU15 Slutspel B 1/8 Final Alvik Basket 33 - 10 Hønefoss Basketballklubb      
01063616 lø 01/06 21:00 lø 01/06 Sjumilaskolan BU15 Slutspel B 1/8 Final Falcon 32 - 28 Hammarby Basket 2      
02060100 sø 02/06 09:00 sø 02/06 Gothia Arena 1 BU15 Slutspel B 1/4 Final Ullern Basket 39 - 19 Kolbotn Fighters2      
02063200 sø 02/06 09:00 sø 02/06 Frölunda Kulturhus BU15 Slutspel B 1/4 Final SISU Basketball 27 - 30 Alvik Basket      
02060101 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Gothia Arena 1 BU15 Slutspel B 1/4 Final KFUM Göteborg 24 - 16 Djursholm Indians BK      
02063201 sø 02/06 09:45 sø 02/06 Frölunda Kulturhus BU15 Slutspel B 1/4 Final Falcon 36 - 49 Uppsala basket 2      
02062304 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Heidhallen BU15 Slutspel B Semifinal KFUM Göteborg 14 - 31 Uppsala basket 2      
02063404 sø 02/06 12:00 sø 02/06 Flatåsskolan BU15 Slutspel B Semifinal Ullern Basket 16 - 36 Alvik Basket      
02061107 sø 02/06 14:45 sø 02/06 Gothia Arena 2 BU15 Slutspel B Final Alvik Basket 26 - 28 Uppsala basket 2      
Scandic 2win Liseberg Goteborg&co